На що звертати увагу при складанні бізнес-плану?

0

Розробка бізнес-плану більш складна і відповідальна робота, ніж може здатися на перший погляд. Якщо він буде складений непривабливо, то інвестор ніколи не виділить кошти на реалізацію проекту. На думку фахівців, при складанні бізнес-плану особливу увагу потрібно приділяти резюме. Дана частина розробляється в кінці роботи, після того як завершені всі інші розділи.

Резюме представляє собою скорочений варіант бізнес-плану, в якому вказані всі важливі деталі. Оскільки його обсяг не повинен перевищувати 3-4 сторінки, все потрібно викласти гранично просто і лаконічно. При цьому, в резюме не рекомендується використовувати спеціальні терміни. Насамперед, у цьому розділі потрібно вказувати, як саме буде реалізований проект, які його переваги перед конкурентами і чому готовий продукт буде цікавий споживачам. Звичайно, якщо для реалізації ідеї потрібна реєстрація юридичної особи, то це теж потрібно вказати.
На останній сторінці резюме вказується фінансова вигода, яку принесе проект. Тут важливо приділити увагу обсягами продажів, прибутку, виробничих витрат, рівнем прибутковості і терміну окупності проекту.

Складаючи бізнес-плану для подання майбутнім інвесторам, потрібно грунтуватися на наступних питаннях:
• який ризик втратити гроші;
• який прибуток принесе проект.

Саме ці питання, в першу чергу, задають інвестори і акціонери. І це не дивно, адже ніхто не хоче вкладати гроші в проект, який пов’язаний з великими ризиками і не гарантує певний прибуток. На жаль, більшість вітчизняних фахівців, при розробці бізнес-планів забувають про ці питання, незважаючи на те, що саме вони є найважливішими з усіх.

Досвідчені фахівці рекомендують складати бізнес-план таким чином, щоб він відповідав на всі з нижчезазначених питань:
• історія бізнесу та темпи його зростання;
• опис бізнес середовища, в якій буде реалізований проект;
• розподіл відповідальності і прибутку;
• основні цілі бізнесу;
• як саме пропонується реалізувати проект.

Якщо інвестори або акціонери бачать грамотно складений бізнес-план, який не викликає у них додаткових питань, то, як правило, вони погоджуються виділити гроші для реалізації проекту. Проте фахівцям, які представляють проект, потрібно бути готовими відповісти на будь-яке питання.

Поделиться в социальных сетях: